Finanční skupina
České spořitelny

Dlouholetá tradice a silné partnerství

Česká spořitelna byla založena v roce 1825 jako první spořitelní instituce na území dnešní České republiky. Je největší bankou v České republice, její služby využívá více než 5 milionů klientů: občané, malé a střední firmy, obce a města, financuje také velké korporace a poskytuje služby v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 je Česká spořitelna členem Erste Group a pod touto značkou obsluhuje bonitní a korporátní klienty.

Finanční skupina České spořitelny

Erste Group - vedoucí poskytovatel finančních služeb ve střední Evropě - byla založena v roce 1819 jako první spořitelna v Rakousku. V roce 1997 Erste Group zahájila svoji mezinárodní expanzi v regionu střední a východní Evropy, díky které se počet klientů zvýšil z 600 tisíc v roce 1997 na současných více než 16,5 milionu.

Česká spořitelna se intenzivně zabývá projekty v oblasti obnovitelných zdrojů, kde je lídrem trhu v oblasti financování.

Současně patří také mezi největší obchodníky s elektřinou na Pražské energetické burze (PXE). Logickým krokem se tak stalo v roce 2012 založení společnosti Erste Energy Services, které umožnilo začít obchodovat s fyzickou elektřinou na PXE. Tím se stala vůbec první bankou na českém trhu, která se začala zabývat problematikou výkupu elektřiny z obnovitelných zdrojů a realizací dodávek elektřiny koncovým odběratelům.

Česká spořitelna disponuje nejširší sítí poboček a bankomatů v České republice. Důležitou roli hraje také na poli inovací: byla například první bankou na českém trhu, která začala masivně vydávat bezkontaktní karty a vytvářet síť pro jejich využití.

www.csas.cz

 

Profil Erste Corporate Banking

Erste Corporate Banking je značka, pod kterou najdete kompletní škálu produktů a služeb korporátního bankovnictví. S pomocí German a International Desk dokážeme všechny klienty obsluhovat v jejich rodném jazyce.

Erste Corporate Banking je součástí Finanční skupiny České spořitelny, která obsluhuje nejvíce klientů v České republice. Je lídrem na českém trhu v oblasti poskytování Treasury služeb a produktů pro velké, střední a malé podniky.

www.erstecorporatebanking.cz 

Finanční skupina České spořitelny

Skupina Erste

Skupina Erste (Erste Group) byla založena v roce 1819 jako první rakouská spořitelna. V roce 1997 rozšířila svou činnost do střední a východní Evropy a díky početným akvizicím se stala jedním z největších poskytovatelů finančních služeb ve východní části EU. Skupina pokrývá trh v Rakousku, České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Maďarsku, Chorvatsku a Srbsku a počet jejích klientů se zvýšil z původních 600 000 na cca 16,2 milionu. Finanční skupina České spořitelny je součástí Skupiny Erste od roku 2000.

 

Nenašli jste, co jste hledali? Kontaktujte nás